Uit eigen voorraad in Marwijksoord Franco geleverd in heel Nederland Ook per volle vracht of trailer 14 dagen bedenktijd
Lava-Meel Lava-Meel Lava-Meel
Trekker met kunstmeststrooier op grasland

Reken uit hoeveel lavameel je nodig hebt

Vul je oppervlak of volume in: je ziet de kilo's, de verpakking en de prijs.

Grasland, akker en uitgeputte grond

Vul je hectares in en kies waarvoor. Je ziet meteen de kilo's, de verpakking en de prijs.

  • Grasland: 1.000 kg per hectare per jaar
  • Akker en bos: 2.000 kg per hectare per jaar
  • Fruit- en wijnbouw: 1.000 tot 2.000 kg per hectare
  • Uitgeputte grond: het eerste jaar 4.000 kg, daarna 1.000 kg
  • Op een rustige dag strooien, liefst vlak voor de regen
Wanneer strooi je het best?

Ligboxen en stal

Vul het aantal koeien in en kies 1, 2 of 3 maanden. Het getal per koe kun je aanpassen aan je stal.

  • Ca. 1 kg per koe per dag op de loop- en ligvlakken
  • 120 koeien: 120 kg per dag, 3.600 kg per maand
  • Een bigbag van 1000 kg gaat bij 120 koeien ruim een week mee
  • Vast geleverd met een stalabonnement, tegen een lager tarief
Lees meer over lavameel in de ligboxen

Diepstrooiselbed in de ligbox

Alleen voor ligboxen met een diepstrooiselbed (matras). Vul het aantal ligboxen in en kies opbouwen of aanvullen.

  • Een diepstrooiselbed (matras) is een boxvulling van stro, lavameel en water
  • Bed opbouwen: ca. 150 kg lavameel per box, met 30 kg stro en 25 liter water
  • Bed aanvullen: ca. 60 kg lavameel per box, met 12 kg stro en 10 liter water
  • Mengsel: 1 ton stro, 5 ton lavameel en 0,8 m³ water
  • Hoe vaak je aanvult, hangt af van je stal
  • Gewoon strooien in de box? Reken dan met ca. 1 kg per koe per dag
Lees hoe je een diepstrooiselbed opbouwt

Mestput

Vul in hoeveel mest je hebt en kies drijfmest of vaste mest.

  • Drijfmest: 30 kg per m³, door de put mengen tijdens het mixen
  • Vaste mest: 25 kg per m³, goed door de mest mengen
  • Een put van 400 m³ drijfmest vraagt 12.000 kg
  • De mest wordt homogener, ammoniak wordt gebonden en de mineralen gaan mee het land op
Lees meer over lavameel in de mestput

Compost

Vul in hoeveel compost je opzet.

  • 10 kg lavameel per m³ compost
  • Laag voor laag strooien bij het opzetten
  • De compost verteert sneller en wordt rijker aan mineralen
  • Een emmer van 25 kg is genoeg voor 2,5 m³
Lees meer over tuin en compost

Moestuin en border

Vul je oppervlakte in en kies 100 of 200 gram per m².

  • Moestuin en border: 100 tot 200 gram per m²
  • In het najaar of vroege voorjaar strooien en inharken
  • Een emmer van 25 kg is genoeg voor 125 tot 250 m²
Lees meer over de moestuin

Heermoes en slakken

Vul de oppervlakte in waar de heermoes of slakken zitten, en kies of je een of twee keer strooit.

  • 200 gram per m², een seizoen later nog eens
  • In het najaar of vroege voorjaar strooien en inharken
  • Voor 30 m² is dat twee keer 6 kg
Lees meer over heermoes en slakken

Zo rekenen we: de dosering per toepassing

Alle rekenhulpen rekenen met deze tabel. Zo weet je waar het getal vandaan komt.

ToepassingDoseringVoorbeeldPast het best
Grasland1.000 kg per hectare per jaar3 ha: 3.000 kgBigbag 1000 kg
Akker2.000 kg per hectare per jaar5 ha: 10.000 kgBigbag 1000 kg of los gestort
Bos2.000 kg per hectare per jaar5 ha: 10.000 kgLos gestort of bigbags
Fruit- en wijnbouw1.000 tot 2.000 kg per hectare2 ha: 2.000 tot 4.000 kgBigbag 1000 kg
Uitgeputte grond4.000 kg per hectare het eerste jaar, daarna 1.000 kg1 ha: 4.000 kgBigbag 1000 kg
Drijfmest30 kg per m³400 m³: 12.000 kgBigbag 1000 kg of los gestort
Vaste mest25 kg per m³100 m³: 2.500 kgBigbag 1000 kg
Compost10 kg per m³20 m³: 200 kgBigbag 250 kg
Moestuin en border100 tot 200 gram per m²150 m²: 15 tot 30 kgEmmer 25 kg
Heermoes en slakken200 gram per m²100 m²: 20 kgEmmer 25 kg
Ligboxen, loop- en ligvlakkenca. 1 kg per koe per dag120 koeien, 1 maand: 3.600 kgBigbag 1000 kg of stalabonnement
Diepstrooiselbed (matras) in de ligboxca. 150 kg lavameel per box om het bed op te bouwen, ca. 60 kg om het aan te vullen120 boxen opbouwen: 18.000 kgLos gestort of bigbags

Staat er van ... tot (bijvoorbeeld 100 tot 200 gram), dan rekent de rekenhulp eerst met het lage getal; met de knopjes kies je het hoge. Het zijn richtwaarden; een overdosis is uitgesloten. Meer uitleg staat in de kennisbank.

Drie dingen voor je bestelt

Uitgeputte grond vraagt eerst meer Het eerste jaar 4.000 kg per hectare om de grond weer op peil te brengen. Daarna is 1.000 kg per jaar genoeg.
Groter is goedkoper per kilo Van € 1,09 per kilo in de emmer tot € 0,27 in de bigbag van 1000 kg en € 0,14 los gestort.
Vanaf 16 ton met de kipper Vanaf 16 ton is een volle kipper van 26 ton goedkoper dan bigbags. Die bestel je direct; meer kippers gaan via een offerte.
Pjotter van Lava-Meel

Reken je liever samen?

Pjotter rekent het met je uit: voor je land, je stal of je moestuin. Liever meteen? Bel 085 076 38 94.